گالری


اگر دوره‌ی زندگی دكتر داریوش صفوت را از نظر ضبط و ثبت آثار صوتی و تصویری به سه بخش اصلی تقسیم كنیم، تقسیمات به این ترتیب است:
بخش اول: از سال 1307 تا 1342 (برگشت از فرانسه)،
بخش دوم: از سال 1342 تا 1376 (بازنشستگی)،
بخش سوم: از سال 1376 تا 1392 (سال درگذشت)
از بخش اول زندگی او، با وجود فعالیت‌های زیاد اداری و هنری و اجتماعی، چیزهای زیادی ثبت و ضبط نشده است جز تعدادی عكس و چند اثر صوتی و اندكی فیلم.
با توجه به اينكه فعالیت‌های اجتماعی و هنری‌ای او در اين بخش متمركز است، آثاري از اين دوره در دست است كه به دلیل عدم علاقه‌ی خودش تا كنون كمتر به نمایش گذاشته شده است. در صفحات این بخش نمونه‌های كوچكی از این آثار به نمایش گذاشته می‌شود.
در بخش سوم زندگی او، اگرچه به دلیل روحیه‌ی گوشه‌گیری كه اواخر عمر بهانه‌ی سالمندی نیز به آن اضافه شده بود، نوای اصیل سازش بيشتر نثار نزدیكانش مي‌شد - سازی كه پختگی آن هنوز در سن 80 سالگی شنوندگان را مسحور می‌كرد، به طوری‌كه مبهوت‌شدگان با این جمله به خود می‌آمدند كه دكتر صفوت به گفتار می‌گفت: « نت‌ها دیگر از دستمان فرار می‌كنند!!» - ولي در حد فاصل سالهاي 1384 تا 1388 آثار زيادي از ايشان ثبت شد. اگر چه هيچ تعجيلي در انتشار آنها وجود ندارد ولي اين نويد را به علاقمندان ايشان مي‌دهيم كه تنها بخش بسيار كوچكي از تحقيقات و آثار او منتشر شده است و قسمت اعظم آن در راه است و بخش‌هايي از آن نيز به مرور به صورت فيلم و عكس در اين بخش به نمايش گذاشته مي‌شود.

Navigation

Social Media